Szczęść Boże,

Oto kilka bieżących informacji:

1/ Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny

Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny została oficjalnie przeniesiona na przyszły rok.

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie diecezji:

https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/3647/swiety-jozef-ratuje-nasze-rodziny-od-pandemii-ducha

 

2/ Praca kręgów

Nalegamy, aby kręgi szukały sposobu na kontynuację pracy. Oczywiście nie są obecnie możliwe fizyczne spotkania kręgów. Jednak izolacja przedłuża się i może potrwać bardzo długo, a brak kontaktu szkodzi wspólnotom, relacjom oraz rozwojowi. W każdej grupie są inne możliwości i inne problemy, dlatego starajcie się szukać właściwych dla Was rozwiązań. Jest wiele kręgów, które przeprowadzają już swoje spotkania za pomocą internetu (Skype, Google Duo, Messenger, Zoom itp.). Niektórzy korzystają też z połączeń telefonicznych. Jeżeli w Waszym kręgu nie znajdujecie żadnej możliwości zdalnego spotkania, to organizujcie modlitwy we wspólnym czasie, z podzieleniem się intencjami. Nie zaniedbujcie wspólnoty Waszego kręgu. Szukajcie sposobu.

 

3/ Rekolekcje letnie i wybory

Krąg Centralny pracuje nad tematem podejścia do tegorocznych rekolekcji letnich oraz dokonywania wyborów par odpowiedzialnych. Do 9 maja będą odbywały się zdalne spotkania Kręgu Centralnego, Centralnej Diakonii Jedności i Centralnej Diakonii Rekolekcyjnej. Zatem po 9 maja otrzymamy informacje na ten temat.

Wielu z Was zgłaszało propozycje na alternatywne formy rekolekcji na czas epidemii. Przekazaliśmy je do kręgu centralnego

 

4/ Tydzień czytania Pisma Świętego

Bieżący tydzień to tydzień czytania Pisma Świętego, co wspaniale łączy się z jednym z naszych zobowiązań. Pielęgnujmy tę praktykę w naszym życiu, a szczególnie nie zapomnijmy w tym tygodniu.

 

5/ Odpowiedzi na różne pytania związane z naszą formacją w okresie epidemii umieszczamy na stronie internetowej.

http://torun.oaza.pl/formacja/czas-epidemii-2020/

 

 

 

Serdecznie pozdrawiamy

Kasia i Marek Kalczyńscy

para diecezjalna