panorama Toruniu noca

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę. Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921–1987). W rozwoju Domowego Kościoła ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ (1914-2009). Duchową kolebką Domowego Kościoła jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.

Domowy Kościół diecezji toruńskiej to ponad 50 kręgów, w których skupiają się około 260 rodzin. Podejmują one w codziennym życiu duchową pracę nad swoimi relacjami małżeńskimi i rodzinnymi oraz starają się wzrastać ku Chrystusowi, który jest naszym Panem i Zbawicielem. Rok formacyjny 2013/2014 przebiega pod hasłem “Narodzić się na nowo”.

Więcej informacji o życiu naszej wspólnoty można znaleźć na wszystkich podstronach. W szczególności zapraszamy do odwiedzania podstrony Aktualnościinformacje na tej podstronie można samodzielnie dodawać oraz na bieżąco komentować – zapraszamy do współpracy.