Zapraszamy na torun.oaza.pl!

11 marca br. została uruchomiona nowa strona Domowego Kościoła diecezji toruńskiej. Zapraszamy na torun.oaza.pl!

Potrzebna natychmiastowa pomoc dla oazowiczów z Ostromecka

W związku z pożarem, który w znacznym stopniu strawił dom naszych drogich parafian, członków Domowego Kościoła, przyjaciół i kolegów, Sylwii i Sylwka Śmiglewskich, bardzo apelujemy w ich imieniu o wszelką pomoc, finansową lub inną, a także o modlitwę za nich.
więcej »

Czwartki z Blachnickim #6

Z racji wypadającej w tym roku 30. rocznicy śmierci sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, raz w tygodniu przybliżamy jego myśli. Wyborem zajmuje się Tomek Strużanowski.

więcej »

RozważaNiedzielne #18 | 05.03.2017, I Niedziela Wielkiego Postu

Chrystus wychodzi na pustynię, by być kuszonym przez diabła. Rozpoczynamy Wielki Post – czas pustyni, czas walki z grzechem i czas otwierania się na Bożą łaskę. To kilka tygodni wzmożonej pracy nad sobą i realizacji podjętych postanowień i zobowiązań. Przed nami także rekolekcje, które zachęcą nas do „powtórnego ułożenia” (łac. re – collectio) naszej hierarchii wartości.

więcej »

Czwartki z Blachnickim #5

Z racji wypadającej w tym roku 30. rocznicy śmierci sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, raz w tygodniu przybliżamy jego myśli. Wyborem zajmuje się Tomek Strużanowski. więcej »

Krucjata Wyzwolenia Człowieka – „wąskie gardło” w formacji Domowego Kościoła

Istnieje wiele „wąskich gardeł”, przez które członkowie DK „przeciskają się” w trakcie formacji. Uczestnictwo w rekolekcjach blokują koszty i brak urlopu (a jeszcze bardziej brak pragnienia przeżycia takich rekolekcji); udział w dniach wspólnoty i innych wydarzeniach z życia Ruchu uniemożliwia tzw. „brak czasu”; wewnętrzną przemianę osobistą i małżeńską – brak konsekwentnego i systematycznego podjęcia zobowiązań. Istnieje też specyficzne „wąskie gardło”, kiedy wspólnota próbuje wyłonić kandydatów do pełnienia posług par odpowiedzialnych – jest nim uczestnictwo w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka.

więcej »

Relacja z ORAR I w Loretto k. Wyszkowa

Jak co roku w ferie zorganizowaliśmy rekolekcje. Tym razem trochę dalej od Torunia – aby zaczerpnąć  świeżego powietrza i zmienić klimat. Wybrane miejsce, Loretto k. Wyszkowa, pod wieloma względami okazało się bardzo dobre.

więcej »

Relacja z rekolekcji ,,Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle ośmiu błogosławieństw”

W dniach 27.01. – 5.02.2017 roku odbyły się w Toruniu w Domu Pielgrzyma rekolekcje ,,Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle ośmiu błogosławieństw”. Prowadził je o. Krzysztof Stankowski redemptorysta. Chociaż dla  DK prowadził rekolekcje po raz pierwszy, to ten debiut wypadł znakomicie, za co mu wielokrotnie dziękowaliśmy.

więcej »

“Nie mów Bogu, że masz wielki problem. Powiedz problemowi, że masz wielkiego Boga”

Henryk i Danusia z kręgu na toruńskich Wrzosach przybliżają nam Słowo Boże w praktyce życia codziennego.

więcej »

RozważaNiedzielne #17 | 26.02.2017

Nasza obecność na Mszy świętej ma być owocem świadomości, kto jest naszym Panem i komu służymy. Stajemy jako stworzenia przed swoim Stwórcą, jako grzesznicy przed Zbawicielem, jako dzieci przed Ojcem. Ten porządek jest źródłem ładu i pokoju w naszym życiu, bo zawsze mamy się do kogo odwołać i na kim oprzeć. Otwórzmy serca, by słowo Boże i eucharystyczna obecność Jezusa utrwalały w nas ten Boży porządek.

więcej »

Czwartki z Blachnickim #4

Z racji wypadającej w tym roku 30. rocznicy śmierci sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, raz w tygodniu przybliżamy jego myśli. Wyborem zajmuje się Tomek Strużanowski.

więcej »

Rekolekcje wielkopostne Domowego Kościoła

Zachęcamy do zapoznania się z planem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych Domowego Kościoła naszej diecezji pt. “Wspólnota miejscem przebaczenia i radości”. Odbędą się one od 9 do 11 marca br. w parafii NMP Częstochowskiej w Toruniu. Rekolekcje poprowadzi o. Tadeusz Miszewski, pallotyn.

więcej »

Droga Krzyżowa na Barbarkę AD 2017

W dniu 4 marca br. (sobota) serdecznie zapraszamy wspólnotę Domowego Kościoła oraz mieszkańców Torunia na Drogę Krzyżową na Barbarkę, szlakiem męczeństwa bł. ks. Stefana Frelichowskiego.

więcej »

Zaproszenie na wiosenne DWDD

18 marca br. w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy odbędzie się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych dla filii pelplińskiej. To ważna informacja zwłaszcza dla osób posługujących w diakoniach w naszej wspólnocie Domowego Kościoła.

więcej »

RozważaNiedzielne #16 | 19.02.2017

Bóg jest wobec nas wielkoduszny i wspaniałomyślny, i do takiej postawy zachęca nas słowami Jezusa z kart dzisiejszej Ewangelii. Obie te cechy – wielkoduszność i wspaniałomyślność – prowadzą ku świętości i upodabniają nasze serca do wielkiego serca Boga. Przez to eucharystyczne spotkanie pozwólmy Mu kształtować nasze wnętrze według Jego upodobania.

więcej »

←Starsze