Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie,

w związku z zaistniałą w Polsce sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wydarzenia „Życie – upragnione, niechciane, adoptowane”, które miało odbyć się 21 marca br. w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu.

Wydarzenie odbędzie się w innym terminie, o którym będziemy informować.

Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, wszystkich chorych oraz opiekujących się nimi. Niech Bóg Ojciec Miłosierdzia ochrania nas i umacnia.

Organizatorzy

 

—————————

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Świętości Życia pod hasłem „ŻYCIE – upragnione, niechciane, adoptowane”.
Spotkanie odbędzie się 21 marca (sobota) o godz. 10.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, Plac Frelichowskiego 1 w Toruniu (przy WSD). W ramach spotkania prelekcje i świadectwa osób zaangażowanych w dzieło obrony życia poczętego. Organizatorzy zapraszają także do udziału we mszy św. o godz. 8.30 w kaplicy WSD.
ŻYCIE – upragnione
W tej części spotkania uczestnicy wysłuchają prelekcji instruktora Creighton Model System Małgorzaty Podolak, która opowie o narzędziu diagnostycznym naprotechnologii. Pani Małgorzata Podolak posługuje w Ośrodku Troski o Płodność w Toruniu.
ŻYCIE – niechciane
Agnieszka i Kasia z Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie w Bydgoszczy opowiedzą o trosce o każde poczęte dziecko i o inicjatywach podejmowanych na rzecz ochrony życia i pomocy kobietom, które chcą dokonać aborcji.
ŻYCIE – adoptowane
Ostatnia część spotkania poświęcona będzie świadectwom. Uczestnicy spotkają się z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo, które opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi w prowadzonych przez siebie ośrodkach oraz z Anetą i Przemkiem Malinowskimi, którzy tworzą rodzinę zastępczą dla dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami i upośledzeniami.
Program wydarzenia:
8:30 – Msza św. w kaplicy WSD (pl. Frelichowskiego 1)
10:00 – przywitanie i rozpoczęcie spotkania
10:15 – Życie upragnione – prelekcja Małgorzaty Podolak, instruktora Creighton Model System
11:00 – przerwa na kawę
11:30 – Życie niechciane – prelekcja i świadectwo Agnieszki i Kasi z Diakonii Życia w Bydgoszczy
12:15 – Życie adoptowane – świadectwa osób opiekujących się dziećmi niechcianymi
ok. 13:00 – zakończenie spotkania