Dnia 17. czerwca, w sobotnie popołudnie, spotkaliśmy się na terenie parafii pw. św. Piotra i Pawła na toruńskim Podgórzu, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za mijający rok formacji oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący okres wakacji i odbywające się w tym czasie rekolekcje formacyjne.

Rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, rozważając słowa z drugiego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie wzięliśmy udział we Mszy św. pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego DK – ks. Jacka Wieczorka. W homilii ks. Jacek przypomniał nam o tym, że okres letniego wypoczynku jest dla nas również czasem ćwiczeń rekolekcyjnych, a nawiązując do serca Maryi uświadomił nam jak pojemne powinny być też nasze serca, jako rodziców i jako uczniów Chrystusa. Przed błogosławieństwem na zakończenie Eucharystii nastąpiło rozesłanie na rekolekcje. Przedstawiciele diakonii oaz organizowanych w tym roku przez naszą diecezję, tj. ORAR I, ORAR II oraz Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia, odebrali, z rąk moderatora, świece wraz kapłańskim błogosławieństwem.

Ostatnią częścią spotkania była agapa. Korzystając z gościnnych progów parafii, w której proboszczem jest o. Jozue, mieliśmy możliwość skosztowania pysznych ciast dostarczonych przez siostry i braci ze wszystkich rejonów naszej diecezji. Niezmiernie cieszy tak liczna obecność członków naszej wspólnoty (wypełniony kościół, a potem radosny gwar w ogrodzie franciszkańskim) Szkoda tylko, że nie z każdym udało się choć kilka chwil porozmawiać…Na całe szczęście plany na wrześniowe spotkanie są już praktycznie dopięte, zatem nadrobimy we wrześniu.

Chwała niech będzie Bogu za ten radosny czas!