Rejon Rubinkowo zorganizował tegoroczne Wspomnienie Zmarłych Domowego Kościoła. Tegoroczna uroczystość była inna niż dotychczasowe wydarzenia naszej wspólnoty, gdyż ze wzgledu na epidemię planowo była organizowana na małą liczbę osób. Natomiast była transmitowana na Facebooku.

Jeżeli ktoś chce obejrzeć nagranie, znajdzie je pod tym linkiem.
 
 
Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu ks. Zdzisław Syldatk.
Było zapalenie świecy, były intencje Domowego Kościoła. W homilii celebrans wskazywał na wartość obejmowania modlitwą zmarłych członków przez wspólnotę. Dzięki takiej praktyce każdy w Domowym Kościele może mieć pewność, że nie zostanie zapomniany, lecz będzie w jego intencji szła modlitwa do Nieba. Po Eucharystii został wystawiony Najświętszy Sakrament i obecni w kościele członkowie rubinkowskiego rejonu poprowadzili różaniec, w czasie którego zostali wymienieni wszyscy członkowie naszego Niebiańskiego Rejonu. Na każdą dziesiątkę różańca zapalono znicz. 
 
Po nabożeństwie te zapalone znicze zostały ustawione pod krzyżem misyjnym przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.
 
 
Bardzo dziękujemy organizatorom:
Justynie i Krzysiowi, Jackowi, Magdzie i Januszowi, Eli i Piotrowi, Blance i Jankowi.
 
 
 
 
 
 
Obecna sytuacja wskazuje, że nasze wspólnotowe spotkania będą musiały być organizowane właśnie w zdalny sposób. Zachęcamy, korzystajcie z tej możliwości łączności ze wspólnotą. A w przypadku takiego nabożeństwa jak te, to za was też się kiedyś ktoś pomodli, jak będziemy to kontynuować.
Uczymy się tej nowej a mamy nadzieję tymczasowej formy łączności. Jeśli macie sugestie co do sposobu transmisji lub informowaniu o planowanym wydarzeniu to prosimy o kontakt.
kalmarki.dk@gmail.com
dktorunskafb@gmail.com
 
Trzymajcie się Jezusa
Kasia i Marek