DWDD, czyli Dzień Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych  odbywa się dwa razy do roku – jesienią w listopadzie i wiosną w marcu. Z powodu epidemii wiosennego spotkania w tym roku nie było. Jesienne też „zawisło na włosku”. Jednakże organizatorzy nie poddali się i zorganizowali je w formie zdalnego webinarium.

Najpierw było spotkanie ogólne dla wszystkich rozpoczęte modlitwą i wprowadzeniem do całego dnia. Obejrzeliśmy pasjonujące świadectwa, do których też Was zachęcamy:

Wywiad z Cyrta

Wywiad z Patrycją

Wywiad z ks. Steć

Wywiad z siostrą z Karmelu

Wywiad z ks. Adamiakiem

Wywiad z parą filialną D.J. Skowrońscy

 

DWDD to spotkanie diakoni Ruchu Światło-Życie funkcjonujących w diecezjach danej filii. Nasza filia to filia pelplińska, do której wchodzą diecezje: bydgoska, elbląska, gdańska, gnieźnieńska, pelplińska, toruńska, warmińska. Druga część spotkania była spotkaniami w grupach. Poszczególne diakonie (ewangelizacji, komunikowania społecznego, liturgiczna i muzyczna, modlitwy, oaz rekolekcyjnych, społeczna, wyzwolenia, życia, Domowy Kościół) przeszły na swoje webinaria.

My uczestniczyliśmy w kręgu filialnym Domowego Kościoła. Wiodącym tematem naszego spotkania były refleksje związane z Listem Kręgu Centralnego Październik 2020.

Znakiem, że DWDD w formie online było zasadne, był fakt, że spośród ośmiu małżeństw uczestniczących w kręgu filialnym 5 już było doświadczonych przez chorobę covid-19, a jedno uczestniczyło leżąc z widocznymi objawami w łóżku.

Jednak taki kontakt i wymiana doświadczeń chociaż zdalnie też są wartościowe, przydatne, a wręcz konieczne.

 

Kasia i Marek