Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej  już od roku okazuje wsparcie dla rodzin z Syrii. Dotychczas wsparliśmy już dwie rodziny(2 x po 6 miesięcy).Od listopada zaopiekujemy się kolejną rodziną.

Mąż nazywa się Yorghaki Elias Abyad, a jego żona Amal Jerji Edlbi. Mają pięcioro dzieci. Pochodzą z Aleppo. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.                           

Caritas Polska  dziękuje za zadeklarowaną kwotę na rzecz poszkodowanej rodziny.  Będziemy wspierać przez najbliższe pół roku ( 6 miesięcy ) wybraną rodzinę uiszczając co miesiąc deklarowaną kwotę. Rodzina jest finansowana jedynie z naszych środków.

Kwota wsparcia: 510 zł miesięcznie (przez okres 6 miesięcy), aby zebrać taką sumę prosimy tylko o 2 zł miesięcznie od każdego małżeństwa