Na stronie centralnej DK para krajowa Katarzyna i Paweł Maciejewscy zachęcają do aktywnej pracy formacyjnej i kreatywnego podejścia do realizacji spotkań miesięcznych w tym szczególnym czasie kwarantanny.

„Co zrobić ze spotkaniami kręgu i wsparciem, które daje krąg poszczególnym małżeństwom? Fizycznie spotkać się nie możemy, ale zachęcamy Was przede wszystkim do solidnego omówienia spotkania w małżeństwach, a także do zobaczenia, czy inne formy przekazu są możliwe w przypadku konkretnego kręgu. Może to będzie wykorzystanie Skype, WhatsApp`a czy innych narzędzi komunikacji na odległość (wiemy, że już niektórzy takie doświadczenia w ostatnich dniach mają) – pozostawiamy to Waszemu rozeznaniu i decyzji. Pamiętajmy, że jest to sytuacja nadzwyczajna, podobnie jak z Eucharystią. Gdy tylko sytuacja się zmieni, wróci do normy, to wracamy do regularnych spotkań z fizyczną obecnością wszystkich osób, podobnie jak w przypadku Eucharystii – z utęsknieniem wrócimy do spotkania z żywą obecnością Chrystusa. Mamy świadomość, że szczególnie starsze kręgi mogą nie mieć możliwości technicznych do uczestnictwa w spotkaniu na odległość – zatroszczmy się o to, aby przewidziane treści jak najlepiej przedyskutować, przemodlić w naszych małżeństwach. Nie traćmy jednak kontaktu ze sobą – wiele osób w tym czasie może potrzebować wsparcia, nie tylko fizycznego czy materialnego.”

Całość znajdziecie na stronie: 

Miesięczne spotkanie kręgu

Doświadczeniem spotkania zorganizowanego zdalnie podzielili się Asia i Wojtek pilotujący krąg w Mszanie koło Brodnicy:

„Czas kwarantanny narodowej nie musi oznaczać zawieszenia działalności Domowego Kościoła. Spotkania miesięczne można przecież kontynuować, choć zdalnie. W piątek poprowadziliśmy takie spotkanie na odległość. Każde małżeństwo w swoim domu. O wyznaczonej godzinie rozpoczęliśmy czat wideo. Włączyły się do niego wszystkie pary plus ksiądz – razem siedem połączeń. Było to dla nas znakiem jedności, jaką stworzyliśmy, a także tym, że nawet wirus z koroną nie jest w stanie przeszkodzić nam w pracy nad sobą. Oto, co napisała na grupie jedna z naszych par: dziękujemy, że jesteście z nami w tak trudnym czasie dla całego świata, dla każdego z Nas… że potrafimy się łączyć razem nawet  przeciw wszystkiemu… w Naszym Domowym internetowym Kościele? Chwała Panu!!!!

Również doświadczenie przeżycia spotkania na odległość ma krąg w Kowalewie Pomorskim.

Zachęcamy do podejmowania prób kontynuacji spotkań kręgów w sposób zdalny. Wielu nam wypadło już spotkanie marcowe, a niestety nie mamy pewności, ile czasu będą trwać ograniczenia spowodowane koronawirusem. Oprócz wyżej wymienionych Skype’a i WhatsApp’a można też zrobić telekonferencję dopraszając kolejne osoby do rozmowy telefonicznej. Jeżeli to w waszym kręgu jest nie do zrealizowania to chociaż zorganizujcie świadomą łączność modlitewną. Oczywiście, prosimy, nie zapominajcie o wzajemnej pomocy.

Kasia i Marek