Pan Bóg powołał do siebie kapłana, który pełnił posługę moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła w latach 1992-2002. Ks. kan. Adam Ceynowa stał się duszpasterzem naszej wspólnoty wkrótce po utworzeniu diecezji toruńskiej. 

Przez lata również prowadził on kręgi w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu przy ul. Podgórnej. Wielu  z nas pamięta go jako mądrego i słuchającego poszukujących dusz kapłana, który jednocześnie swoją ogromną wiedzą i wiarą potrafił wspaniale mówić o Bogu. Mieliśmy i my osobiście to szczęście, że ks. Adam spotykał się z nami co miesiąc w naszym pierwszym kręgu. Byliśmy wtedy na początku naszej drogi małżeńskiej i duchowej. Zawsze uśmiechnięty, nigdy niczemu się nie dziwił, spokojnie z wyrozumiałością tłumaczył nam to, co dziś wydaje się oczywiste, a wtedy było wielką tajemnicą, czyli jak starać się rodzinnie iść Bożą drogą. Cieszył się z każdego postępu i dodawał sił, gdy słabła nasza wola wzrastania w Panu. Brakować nam  będzie Ciebie, drogi księże bardzo.  Jednak wiemy, żeś swoim życiem zasłużył na wspaniałe mieszkanie w domu Pana. 

Zapewne ziemskiej obecności ks. Adama będzie brakować wielu osobom z naszej wspólnoty, z którymi skrzyżował swe losy. Między innymi był kolegą z czasów studenckich naszego obecnego moderatora ks. Dariusza Aniołkowskiego.

Dziś w tym trudnym czasie, kiedy w duchu odpowiedzialności za własne i innych życie, nie możemy wychodzić z domu spróbujmy połączyć się w modlitwie podczas transmisji Mszy pogrzebowej 25.03 tj.  środę o godz. 11:00. Transmisji będzie można odsłuchać na stronie diecezji. 

http://www.diecezja-torun.pl

Do zobaczenia u Pana, księże Adamie.

Kasia i Marek Kalczyńscy