Droga Wspólnoto! Z radością informujemy, że jako Domowy Kościół diecezji toruńskiej złożyliśmy deklarację pomocy finansowej jednej rodzinie z syryjskiego Aleppo w ramach akcji „Rodzina rodzinie” prowadzonej przez Caritas Polska.

W diecezji gromadzimy prawie 300 małżeństw, co daje kwotę 2 zł/rodzinę miesięcznie. Prosimy od listopadowego spotkania zbierać ww. środki przez 6 miesięcy (do kwietnia włącznie) na pomoc opisanej niżej rodzinie.

MANUG KALAYJIAN ma 71 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną SILVART lat 67. Ludzie w Aleppo żyją w dramatycznych warunkach. Z powodu wieku i bezrobocia nie mają pracy, nie mają też żadnego wsparcia socjalnego i medycznego. Jest to rodzina kościoła ormiańskiego. Opiekuje się nimi syn KRIKOR, który w każdej chwili może być powołany do wojska a stanowi jedyne źródło utrzymania. Mimo, że wojna skończyła się, sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy.

W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

 

Fot. nadesłana