Przekazujemy komunikat Moderator Generalnego Ruchu Światło-Życie w sprawie epidemii koronawirusa.

 

Drodzy Odpowiedzialni Ruchu Światło-Życie!

Kilka spraw związanych z ostatnimi wydarzeniami:

  1. Pandemia koronawirusa to czas sprawdzianu naszej chrześcijańskiej dojrzałości, o której tak wiele niedawno mówiliśmy w ramach 45. Kongregacji Odpowiedzialnych. A więc czas naszej ofensywy duchowej: poprzez modlitwę i post w intencji ustania epidemii i o powrót do zdrowia dla wszystkich zarażonych. To także okazja do dawania świadectwa czynnej miłości bliźniego, a więc wspierania ludzi starszych i samotnych m.in. poprzez pomoc w zakupach i załatwianiu różnych spraw osobom objętym kwarantanną itp. W takich właśnie działaniach ma się przejawiać nasza wyobraźnia miłosierdzia. To wreszcie świadectwo ufności pokładanej w Bogu, zwłaszcza wobec wszystkich przestraszonych i ulegających panice.
  2. Jeśli chodzi o rejonowe dni wspólnoty to decyzję o ich przebiegu względnie ich odwołaniu pozostawiam w gestii moderatorów diecezjalnych bądź zakonnych, zwłaszcza wobec różnych zarządzeń poszczególnych Księży Biskupów podejmowanych po wczorajszym komunikacie Rady Głównej Konferencji Episkopatu Polski. Jeśli o mnie chodzi, to sugerowałbym ich odwołanie.
  3. Co do najbliższego Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, który miał odbyć się 28-29 marca br. to zarządzam jego odwołanie, prosząc jednocześnie o wykorzystanie dołączonych rozważań (przygotowanych na ten DWDD) w ramach indywidualnego lub małżeńskiego namiotu spotkania.

Niech Bóg, zawsze miłosierny, wspiera nas w tegorocznym, szczególnym okresie kwarantanny, jaką corocznie dla Kościoła jest czterdziestodniowy czas przygotowania paschalnego.

ks. Marek Sędek

——————————

Szczęść Boże,

Jak już wcześniej informowaliśmy odwołane już zostały:

-Rekolekcje Wielkopostne  i nasz diecezjalny Dzień Wspólnoty 12-14 marca

-Droga Krzyżowa na Barbarkę

-Spotkanie organizowane przez Diakonię Życia – Życie upragnione, niechciane, adoptowane (planowane jest zorganizowanie tego wydarzenia w późniejszym terminie)

Mamy nadzieję, że kolejne punkty naszego kalendarza nie ulegną zmianie.

Chcemy jednocześnie wyjaśnić, że nie należy mieć „wyrzutów sumienia”, jeśli podejmiecie decyzję o nieorganizowaniu spotkania kręgu w tym szczególnym okresie. W sytuacji odwołania spotkania kręgu zachęcamy do łączności na modlitwie w umówionym czasie.

Kasia i Marek Kalczyńscy

para diecezjalna