Kręgi pracujące przy parafii św. Antoniego przygotowały spotkanie dla zakochanych w walentynkowy wieczór. Składało się z trzech części.
Eucharystii przewodniczył ks. Bartek Surdykowski, a w koncelebrze był Ks. Rafał Kreczman, który przyjął intencję za zakochanych o trwałą miłość opartą na skale jaką jest Chrystus. Członkowie wspólnoty włączyli się w oprawą liturgii. Podczas kazania po komentarzu celebransa zostały przeczytane listy narzeczonych – św. Joanny Beretta Piotra Molla i Piotra do Joanny. Ukazują pełną pasji miłość do siebie i do Chrystusa, ich wzajemną troskę o życie
sakramentalne i nadzieję na wspólne szczęśliwe życie. Adoracja Najświętszego Sakramentu była pięknym momentem bliskiej relacji z Chrystusem, kiedy mogliśmy poczuć Jego moc obecności w naszych małżeństwach i rodzinach. Modlitwę małżonków zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
W trzeciej części spotkaliśmy się w specjalnie zaaranżowanej kawiarence. Każda para miała swój stoliczek ze świecą, była herbatka, kawka, słodkie
pyszne ciasta… i pączki w kształcie serc. Przygotowany program był wesoły, ale pomagał też spojrzeć na wzajemne relacje. Zakochani obdarowali się własnoręcznie wypisaną walentynką w postaci jakiegoś postanowienia, ofiarowania czegoś z siebie ukochanej osobie (coś na wzór reguły życia 🙂 ). Na końcu wspólnie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.
Ewa i Sylwek

PS.

Rozmawiałem z Magdą spoza Domowego Kościoła, która wraz ze swym mężem skorzystała z zaproszenia. Była zachwycona. Piękny wystrój, wspaniała atmosfera i wiele interesujących propozycji – od wspólnego czuwania modlitewnego do zabawy. Mówiła z entuzjazmem, więc na pewno jej się podobało.

Marek