Wreszcie spotkaliśmy się…

To było pierwsze spotkanie diecezjalnej wspólnoty Ruchu Światło Życie od czasu rozpoczęcie epidemii.Takie spotkania są potrzebne.

Wielkim wzmocnieniem nas, takim duchowym wzmocnieniem, była obecność naszego ks. biskupa Wiesława Śmigla i jego słowa podczas homilii, że formację należy prowadzić. Jeden z kręgów, który właśnie zakończył okres pilotowania, miał zaszczyt wypowiedzieć swoją wolę przystąpienia do Domowego Kościoła właśnie w obecności naszego Ordynariusza.

Kilka osób w darach złożyło podpisane przez siebie deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenie Człowieka.

Była też uroczystość przekazania posługi par rejonowych:

Elżbieta i Kazimierz Opiłowscy przekazali posługę pary rejonowej Rejonu Grębocin-Bielawy-Kowalewo Pom.- Papowo Tor. Posługę tę przyjęli Marek i Krystyna Sak.

Katarzyna i Jarosław Nowakowie przekazali posługę pary rejonowej Rejonu Chełmno. Posługę tę przejęli Agnieszka i Grzegorz Pawscy.

Elżbiecie i Kazimierzowi oraz Katarzynie i Jarosławowi bardzo dziękujemy za ten 3-letni wysiłek dla naszej wspólnoty i dla Pana Boga.

 

Mieliśmy też możliwość posłuchać świadectw z nietypowych rekolekcji domowych. Kilka małżeństw opowiadało o swoich, samemu zorganizowanych rekolekcjach.