24 czerwca Domowy Kościół diecezji toruńskiej przeżywał zakończenie roku formacyjnego, które tym razem odbyło się w Brodnicy na terenie klasztoru oo. franciszkanów, w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie rozpoczęło się od przygotowania do Mszy świętej i Namiotu Spotkania. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił moderator diecezjalny Domowego Kościoła – ks. Andrzej Jakielski. Na koniec Mszy Świętej  dwa nowe kręgi zostały przyjęte do wspólnoty DK: jeden z Torunia z parafii p.w. MB Częstochowskiej, drugi zaś z Brodnicy. Kolejno nastąpiło błogosławieństwo diakonii rekolekcyjnej i rozesłanie na rekolekcje.

Po zakończonej części oficjalnej przeszliśmy na dziedziniec klasztoru, aby wspólnie spędzić czas. Organizatorzy zadbali o strawę dla ciała, zapewniając pyszną grochówkę i smalec z ogórkiem oraz liczne ciasta i napoje. Pomyśleli również o najmłodszych członkach Domowego Kościoła przygotowując moc atrakcji, w tym dmuchaną zjeżdżalnię dzięki czemu rodzice mogli spokojnie porozmawiać ze znajomymi.

Choć ze strachem spoglądaliśmy w niebo, to widać miłe było Panu nasze spotkanie, gdyż nie przegonił nas deszczem. Warto było przejechać 65 km, aby wspólnie  dziękować Bogu za dar przeżytego roku formacyjnego i wszystkie otrzymane łaski oraz świętować z przyjaciółmi  powiększenie wspólnoty Domowego Kościoła o nowych członków.

Diana i Łukasz

 

Fot. nadesłane

Galeria zdjęć