Wydział Teologiczny UMK wraz z Fundacją „Pro Futuro Theologiae” zaprasza na pierwszą edycję rekolekcji liturgicznych Mysterium fidei pod hasłem „Boski dialog w liturgii” w dniach 25-26 czerwca 2022 roku w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (Plac Frelichowskiego 1). Swoją inspirację czerpiemy z rekolekcji liturgicznych Mysterium Fascinans organizowanych od wielu lat przez Fundację Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie. 

Do kogo jest skierowane zaproszenie?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby modlić się piękną liturgia i odkrywać jej głębię. Będzie to czas modlitwy i formacji, w którym pozwalimy się prowadzić liturgii. Wyznacznikami planu dnia będą celebracje Liturgii Godzin oraz Eucharystii. Chcemy, aby liturgia stała się naszą modlitwą, dlatego w czasie rekolekcji liturgicznych będzie można doświadczyć i rozsmakować się w pięknie i starannie przygotowanej liturgii. Podczas rekolekcji jako kaznodzieja prowadzić nas będzie ks. dr Michał Oleksowicz, wicerektor WSD w Toruniu oraz wykładowca filozofii na WT UMK. Piękno liturgii porusza serca, jednak nie wystarczy tylko sama estetyka i uczciwość, ale potrzeba, abyśmy znali prawdę, dlatego w czasie rekolekcji specjaliści z różnych dziedzin teologicznych wprowadzą nas w głębie liturgii. Konferencje wygłoszą: ks. bp dr Andrzej Suski, ks. prof. Daniel Brzeziński, ks. prof. Stanisław Adamiak, ks. dr Krzysztof Porosło oraz ks. prof. Piotr Roszak. Jeśli chcesz krótko poznać naszych prelegentów i rekolekcjonistów odwiedź naszą stronę poświęconą rekolekcjom: https://liturgia.umk.pl/rekolekcje-liturgiczne.

Jaki jest koszt uczestnictwa i jak się zapisać?

Koszt uczestnictwa w rekolekcjach to 150 zł (w cenie są wliczone posiłki oraz materiały; nie jest natomiast wliczony nocleg). 

Zapisy do 8 czerwca 2022 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4klsTtMddJ6_Z514_FNy_YjJomx-NXS0Y6842OFa7cN6WEg/viewform, a od wtorku 17 maja za pośrednictwem strony internetowej https://liturgia.umk.pl/rekolekcje-liturgiczne.

Podoba Ci się idea jednak nie możesz uczestniczyć w rekolekcjach?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w rekolekcjach, a chciałbyś pomóc budować nasze dzieło, to możesz wesprzeć rekolekcje finansowo, za pośrednictwem strony: https://patronite.pl/mysteriumfidei lub przez bezpośrednie wpłaty na konto fundacji „Pro Futuro Theologiae” o tytule „Wsparcie Mysterium Fidei” (nr rachunku: PL 53 1090 2620 0000 0001 4757 9676). Dziękując Wam za to, obiecujemy naszą modlitwę! W czasie rekolekcji zostanie odprawiona za Was Msza święta. 

Śledź nas…

Na sam koniec chcemy zachęcić Was do śledzenia naszych profili społecznościowych na FacebookYouTube i Instagramia. Nie wszystko jeszcze działa na bieżąco, jednak nasz fanpage na FB jest najbardziej aktualny. Stopniowo rozwijać będziemy pozostałe kanały, jednak wymaga to czasu i cierpliwości o co prosimy. Jednocześnie zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę internetową Mysterium Fidei, którą uruchomiliśmy dopiero częściowo. W swoim zamyślę będzie ona serwisem naukowym oraz formacyjnym, w którym będzie można znaleźć wiele przydatnych i ciekawych informacji, a także propozycji formacyjnych. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco na naszych kanałach oraz poprzez newslettera. 

Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować do naszych wolontariuszy lub na maila: liturgia@umk.pl

Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiam,

dk. Tomasz Gutowski

 
Tomasz Gutowski wysłał do nas tę informację jeszcze jako diakon. Obecnie jest już wyświęconym na księdza. Wielka radość to dla naszej wspólnoty, ponieważ  wywodzi się z naszej wspólnoty – jego rodzice są w kręgu w Brodnicy. Jeździł na rekolekcje Domowego Kościoła i tam się formował. Gratulujemy ks. Tomaszowi i rodzicom.
 
 Do rekolekcji liturgicznych zachęcamy, zaznaczamy jednak, że nie są to rekolekcje, o jakich mowa w zobowiązaniach DK.
Kasia i Marek