Każdego roku na początku września odbywa się weekendowe spotkanie par diecezjalnych nazywane Podsumowaniem Roku Formacyjnego Domowego Kościoła. W tym roku odbyło się  ono 10-11 września w Częstochowie i było zdominowane wyborami nowej pary krajowej. Posługę tą zdawali Katarzyna i Paweł Maciejewscy, zaś na kolejną kadencję zostali wybrani Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie. (O nowej parze napiszemy w odrębnej informacji.) Kadencja pary diecezjalnej trwa 5 lat. Chociaż zdająca para pełniła tę posługę prawie 7 lat, gdyż miała ją przedłużoną celem dokończenia aktualizacji Zasad Domowego Kościoła.

Były przedstawione statystyki naszej wspólnoty w skali kraju. Jak można było się spodziewać ten „nietypowy czas” nie tylko zatrzymał wzrost liczby kręgów, ale trochę ją zmniejszył. Najbardziej drastyczną zmianę widać w liczbie organizowanych rekolekcji. W 2019  uczestników rekolekcji było niemalże dwa razy więcej niż w 2021. Dlaczego? Nie było rekolekcji poza okresem wakacyjnym oraz niektóre diecezje nie zorganizowały żadnych. Jest to szkoda, bo rekolekcje są głównym elementem formacyjnym w naszej wspólnocie. Jednakże patrząc w perspektywie długoletnie, to obecne liczby i tak są większe niż 7 lat temu.

Na takich spotkaniach też jest modlitwa oraz uroczysta Msza święta. Po Eucharystii jest przekazanie posług. W 14-stu diecezjach zmieniły się pary diecezjalne, przekazano posługę dwóch par filialnych oraz jak wcześniej wspomniano zmieniła się para krajowa.

Na fotografii od lewej: ks. biskup Krzysztof Włodarczyk (delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie), ks. Marek Sędek (moderator RŚŻ), Katarzyna i Paweł Maciejewscy (ustępująca para krajowa), Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie (nowa para krajowa), ks. Krzysztof Łapiński (ustępujący moderator Domowego Kościoła).

Kadencja moderatora Domowego Kościoła kończy się z kadencją pary diecezjalnej. Kolejny moderator jeszcze nie został wybrany.