Rejon Brodnicy zorganizował pielgrzymkę. Spójrzcie na poniższą relację a pod linkiem na zdjęcia. W maju będą organizować pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu, a po drodze będą ciekawostki. Ale jakie? Śledźcie informacje na jej temat. 

W dniu 6.11.2021 r z Brodnicy wyruszyła pielgrzymka DK rejonu Brodnicko-Nowomiejskiego. Organizatorem był moderator rejonowy ks. Marcin Kaczyński. Skoro wyjazd był o poranku, o godz. 6:30, to wypadało na dobry początek, zacząć wyjazd od pieśni „Kiedy ranne wstają zorze…”. Pierwszy etap to Płock i zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Odwiedziliśmy będące w budowie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajduje się miejsce objawień Pana Jezusa siostrze Faustynie. Tu właśnie została pobudowana imponująca wieża. Po krótkim pobycie i modlitwie, wyruszyliśmy na zwiedzanie Płocka z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii, a najważniejsza była Katedra Płocka z Kaplicą Królewską, w której są szczątki dwóch królów Polskich.

Następnie udaliśmy się do Kruszwicy. Drogę uatrakcyjniał nam Jacek Antkowiak, który znakomicie uzupełniał historyczno- gospodarcze niuanse Płocka. Szybko zameldowaliśmy się w Kruszwicy, gdzie czekał na nas znakomity przewodnik, archeolog i historyk w jednej osobie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pobytu w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła, perły sztuki romańskiej. W tym miejscu czuje się historię i czasy, które przeminęły. Potem zwiedzamy muzeum Nadgoplańskie i wysłuchaliśmy kolejnych legend i historii o Kruszwicy oraz obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów. Ostatnim punktem było zwiedzanie Mysiej Wieży.

Czas szybko mijał, śpieszyliśmy się by zdążyć na Mszę Świętą w Sanktuarium Krzyża Świętego w Pakości. Współcelebransem był nasz ksiądz Marcin, który odprawił mszę w intencji pielgrzymów…

Szybko opuściliśmy Pakość i w autokarze, ponieważ to była pierwsza sobota miesiąca, odprawiliśmy różaniec wynagradzający za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Podczas drogi powrotnej do Brodnicy, oglądaliśmy film „Najświętsze Serce „. Z żalem pożegnaliśmy się pełni wrażeń i myśli o udziale w następnej pielgrzymce, organizowanej przez ks. Marcina. Bóg zapłać, księże Marcinie.

Pielgrzym

Fotorelacja pod tym linkiem

https://dk-rejonbrodnica.pl/2021/11/pielgrzymka-rejonowa-domowego-kosciola-06-11-2021/