W Rycerce Górnej w diecezji bielsko-żywieckiej w domu rekolekcyjnym  Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w dniach od 17 lipca do 2 sierpnia 2018 r. odbyły się rekolekcje formacyjne OAZA IIo dla rodzin z Domowego Kościoła zorganizowana przez DK diecezji toruńskiej. W rekolekcjach uczestniczyło 21 małżeństw.

Moderatorem rekolekcji był ks. Dariusz Aniołkowski, a parą moderatorską byliśmy my Ula i Zdzisław. Podzieliliśmy się na 3 kręgi gdzie animatorami oprócz nas byli Hania i Modest Potempa oraz Krysia i Marek Sak, muzycznie posługiwali Agnieszka i Michał Witki.
Opiekę nad 27 dziećmi w diakoni wychowawczej sprawowali Kasia i Krzysztof Prusikowie
z Gdańska, młodzież; Wojtek, Dorotka i Krzysiu oraz kleryk Karol Kalwa, który posługiwał także prowadząc szkołę liturgiczną.
W rekolekcjach uczestniczyły małżeństwa z następujących diecezji:
toruńska – 6+diakonia – 4, gdańska – 2 + diakonia wychowawcza -1, warmińska – 3, płocka – 1, lubelska – 1, łomżyńska – 1, wrocławska -1, legnicka- 1.
W 13 dniu OAZY przeżyliśmy Dzień Wspólnoty w Rajczy razem z 4 innymi OAZA-mi, gdzie mogliśmy czynnie zaangażować się w posługę liturgiczną i zapewnić piękną oprawę muzyczną . Jednym z wielu owoców tych rekolekcji było to, że 12 osób podpisało deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka . Dziękujemy Panu Bogu za ten czas i wielbimy Go za wielkie rzeczy, które zdziałał w naszych sercach.

Ula i Zdzisław Więcek

DSC_2173

Zdjęcie 1 z 13