Niedziela 29 grudnia 2019 to święto Świętej Rodziny. Jest to patronalne święto Domowego Kościoła, ale jednocześnie jest to święto wszystkich małżeństw i rodzin. Zachęcamy do celebrowania tej uroczystości zarówno w naszych domach, jak i w parafiach. Jest to wspaniała okazja do ewangelizacji. Dla nas jako wspólnoty małżeństw i rodzin priorytetowym miejscem ewangelizacji są właśnie nasze małżeństwa i rodziny. Ten dzień może być okazją do pokazania naszym najbliższym, że wiele jest małżeństw, które wybrały drogę budowania swojego związku w oparciu o duchowość małżeńską, że są one szczęśliwe i czerpią radość ze swojego małżeństwa. Dajmy w ten sposób dobre wzorce dzieciom.

Jednocześnie warto wspomóc małżeństwa spoza naszej wspólnoty i pomóc im dostrzegać piękno ich związków i zachęcać do rozwijania duchowości małżeńskiej w nich samych. Im więcej wokół nas będzie małżeństw dbających o swój sakrament tym łatwiej będzie naszym dzieciom budować swoje rodziny. Nam samym również będzie prościej iść tą drogą.

Niech ten dzień będzie okazją do mszy świętej i agapy ze wspólnotą w parafiach.

kmk

 

A oto jak świętowaliśmy:

Toruń WNMP

W święto Świętej Rodziny w Parafii Wniebowzięcia NMP i bł. ks Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu wspólnota Domowego Kościoła prowadziła rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku, które miało miejsce przed eucharystią o godzinie 12:00. Do kolęd grał nasz organista Paweł Głowiński. Mszę świętą odprawił ks. proboszcz prałat Wojciech Niedźwiecki. Podczas eucharystii obecni małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Czynny udział w liturgii brały małżeństwa z naszych kręgów. Nie zabrakło też słodkiego upominku dla dzieci i nie tylko. Promowaliśmy Domowy Kościół rozdając ulotki z informacjami o naszej wspólnocie i danymi kontaktowymi.  
 
Toruń śś Piotra i Pawła na Podgórzu
W Święto Świętej Rodziny w naszym Sanktuarium na Pogórzu zostały wprowadzone relikwie błogosławionej Jolenty patronki matek i rodzin. Domowy Kościół z naszej parafii brał czynny udział w uroczystości. Kulminacyjnym programem uroczystości było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uczczenie relikwii bł. Jolenty. Na zakończenie eucharystii para animatorska Domowego Kościoła złożyła podziękowania na ręce Prowincjała ojca Bernarda Marciniaka.

Toruń NMP Częstochowskiej na Rubinkowie

W dniu patronalnego święta Świętej Rodziny,  ?? w Parafii NMP Częstochowskiej w Toruniu rodziny z Domowego Kościoła uczestniczyły o godzinie 13:00 w uroczystej Eucharystii, w czasie której małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie oraz zostało udzielone specjalne błogosławieństwo dla rodzin. Każda rodzina otrzymała obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny. Po zakończonej uroczystości odbyła się agapa i wspólne kolędowanie.

Grębocin św. Teresy Dzieciątka Jezus

Mimo, że w Grębocinie każde małżeństwo ma odnowienie swoich przyrzeczeń małżeńskich w miesiącu swojego jubileuszu to w niedzielę Świętej Rodziny ks. Dariusz Aniołkowski dał kolejną taką możliwość wszystkim małżonkom na mszy o 9:30. Po eucharystii kręgi Domowego Kościoła radowały się z okazji tego święta na agapie. Były zabawy, które bawiły dzieci i dorosłych, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, było ciasto i kawa. Na zdjęciu jedna z zabaw dla małżonków.

Chełmno

W Chełmnie na agapie stoły się uginały… Więcej zdjęć pod linkiem.

http://www.dkchelmno.eu/index.php/aktualnoscii

 

Brodnica

W Brodnicy bębny i struny przygrywały… Więcej zdjęć pod linkiem.

http://dk-rejonbrodnica.pl/index.php/swieto-swietej-rodziny-zdjecia/

Toruń, św. Antoniego

Kręgi ze św. Antoniego zorganizowały swoją Niedzielę Świętej Rodziny w Domu Pomocy Społecznej dając kolędowaniem wiele radości jego mieszkańcom. Zdjęcia możecie obejrzeć klikając poniższy link.

https://drive.google.com/drive/folders/1XDQTr9POJdLOy7v0HLkOM5-cKNN6gN-k