Każdego roku w lutym odbywa się w Częstochowie na Jasnej Górze Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło Życie. Tym razem z diecezji toruńskiej pojechało nas łącznie z Domowego Kościoła i oaz młodzieżowych wraz naszymi moderatorami 12 osób. Na takim spotkaniu można zobaczyć siłę naszego Ruchu w Polsce i nie tylko. Byli też przedstawiciele wspólnot RŚŻ z innych krajów.

Tematem tegorocznego spotkania była nasza chrześcijańska dojrzałość. Była to zapowiedź tematu przyszłego roku formacyjnego 2020/2021: Dojrzałość w Chrystusie. Prelekcje były w następujących tematach:

  • Dojrzałość ludzi świeckich
  • Tożsamościowa dojrzałość kapłana
  • Duchowa dojrzałość osób konsekrowanych
  • Świadectwa i prezentacje na temat misji w Afryce
  • Dojrzałość osobowa w nauczaniu prymasa S. Wyszyńskiego
  • Budowa Centrum Ekologii w Krościenku

Jak widać tematy przedstawiały różne perspektywy spojrzenia na dojrzałość chrześcijanina. A było to ciekawe i odkrywcze. 

Poznaliśmy symbolikę przyszłorocznego znaku roku i usłyszeliśmy pieśń, która będzie nam brzmieć podczas letnich rekolekcji. Zachęcamy Was do zobaczenia tego i wysłuchania na stronie:

http://www.oaza.pl

 

Wspaniałym doświadczeniem jest uczestnictwo w nabożeństwach podczas takiego spotkania, gdzie czuje się, iż wokół ma się ludzi rzeczywiście przepełnionych wiarą. Wielką radością dla nas był fakt, że sobotniej mszy św. przewodniczył nasz toruński ks. biskup  Wiesław Śmigiel. Jednym z przesłań naszego Biskupa było przypomnienie idei ks. Franciszka Blachnickiego, abyśmy jako kręgi nie odrywali się od parafii, abyśmy ubogacali życie parafialne.

Kasia i Marek