Małżeństwo z diecezji gdańskiej przygotowało ciekawą propozycję na Wielki Post. Zachęcamy

————————————-

A więc dokładnie o co chodzi:

Co przygotowaliśmy? – mamy kolorowanki na niedziele Wielkiego Postu oraz Niedzielę Wielkanocną. Przygotowaliśmy je z myślą o rodzinnej katechezie – jako gotowe narzędzia, z których mogą skorzystać rodzice.

Naszą propozycją jest wspólne zasiadanie do kolorowania oraz rozmowa o niedzielnych Ewangeliach. Do kolorowanek nagraliśmy komentarze, które mogą być odsłuchane/obejrzane wspólnie z dziećmi lub być inspiracją dla rodziców, jak podjąć temat danej Ewangelii (oczywiście w sposób dostosowany do swoich dzieci).

To już czwarta seria kolorowanek (były dwie adwentowe oraz Droga Krzyżowa w ubiegłym roku) – i otrzymaliśmy zwrotną informację, że rodziny, które z nich korzystały, widzą tego dobre owoce.

 

Przy okazji – dla nieco większych oazowiczów mamy na Wielki Post 40 filmów ze Słowem Życia (nazwaliśmy je „Jednym Słowem”) – które mają być zachętą do praktyki Słowa Życia oraz być wstępem do Namiotu Spotkania (opartego na Ewangelii z dnia).

 

Gdzie to wszystko można znaleźć?

– kolorowanki można bezpłatnie pobrać z naszego bloga: www.blogoslawienstwa.pl oraz ze sklepu sklep.blogoslawienstwa.pl – będą pojawiać się w soboty rano

– pierwszy film z kolorowaniem i rozważaniem jest już na naszym kanale tutaj: https://youtu.be/UVTldX0cg_4

– komentarze do Ewangelii oraz serię „Jednym Słowem” znajdziecie na kanale Błogosławieństwa: www.youtube.com/Błogosławieństwa – pojawiają się dzień wcześniej o 19.00-20.00

 

Serdecznie pozdrawiamy!

Justyna i Marcin Milochowie wraz z Alicją