W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 10:00 w kaplicy szpitalnej na Bielanach w Toruniu będzie odprawiana msza św. w intencji dzieci poczętych o szczęśliwe narodziny; za ich rodziców o odwagę przyjęcia nowego życia; za lekarzy o mądrość i szacunek dla życia nienarodzonych oraz o zaprzestanie grzechu aborcji i o miłosierdzie dla wszystkich, którzy tego grzechu się dopuścili.

Intencja ta zgłoszona została przez naszą Diakonię Życia i  opłacono ją z dochodów pochodzących z jesiennej sprzedaży kalendarzy na rok 2020. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego kalendarza, jego dystrybucji, a także tym, co go zakupili.

 

 

Diakonia Życia zaprasza na te msze. Zachęcamy do uczestnictwa, przynajmniej raz na jakiś czas. Jeśli nie co kilka miesięcy, to może raz na rok, może raz na dwa albo trzy? Jest nas ponad 350 małżeństw w diecezji. Niech każdy z nas wesprze w ten sposób poczęte dzieci. Warto pomyśleć o zabraniu ze sobą jeszcze kogoś, swoją rodzinę, dzieci. Może się to stać przyczynkiem do rozmowy, do uświadomienia, do budowania podejścia bycia za życiem.

W roku 2020 msze św. w tej intencji będą w następujących terminach:

16 lutego

15 marca

19 kwietnia

17 maja

21 czerwca

19 lipca

16 sierpnia

20 września

18 października

15 listopada

20 grudnia