Potwierdzamy – zaplanowana na 16 października 2020 r.  godz. 18:00 Eucharystia odbędzie się.

W związku z nasiloną epidemią bardzo prosimy o prawidłowe zakładanie masek, zachowywanie dystansu, postępowanie według zaleceń przewodniczącego mszy świętej. Osoby, które mają objawy mogące być objawami covid-19, prosimy o rezygnację z przyjścia na spotkanie. Wszystkich, którzy nie mogą lub obawiają się przyjść, zachęcamy do łączności w modlitwie. W modlitwie łączmy się dla Boga i bliźniego.

Kasia i Marek (para diecezjalna)

 

 

Już od kilku lat przychodzimy w rocznicę wyboru Jana Pawła II do kościoła pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu. W tym roku również. 

Ten rok to setna rocznica urodzin Jan Pawła II. Faktycznie była już w maju, ale wówczas był czas zamknięcia z powodu koronawirusa. Proponujemy, abyśmy to nasze spotkanie tego dnia  potraktowali też jako świętowanie tych setnych urodzin. Może spóźnione trochę te urodziny, ale skoro nie można było w maju, robimy w rocznicę pontyfikatu.

Mszę św. rozpoczynamy o 18:00. 

Będzie konferencja w temacie roku Dojrzałość w Chrystusie. 

Kalendarz pracy rocznej Ruchu Światło-Życie zakłada cykl 4 spotkań wspólnoty w ciągu roku formacyjnego. Krościenko opracowuje tematy na poszczególne spotkania. Ponieważ tegoroczny: Dojrzałość w Chrystusie jest jak najbardziej odpowiedni dla Domowego Kościoła, dlatego proponujemy, abyśmy te tematy wprowadzili do naszych spotkań.  16 października będzie podjęty temat liturgii jako źródło i szczyt chrześcijańskiego życia.

 

Ponieważ miesiąc październik jest miesiącem poświęconym Maryji odmówimy różaniec.

Uczestniczyć będziemy w Eucharystii należącej do standardowego porządku nabożeństw tej świątyni, zatem kolekta będzie zbierana na potrzeby świątyni, a nie jak zwykle na naszych wspólnotowych mszach na fundusz rekolekcyjny.

Podczas tego spotkania nie będzie diakonii do dzieci.

16 października 2020 o godzinie 18:00 w kościele pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu.

 

KMK