Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio.

Do udziału w uroczystości wprowadzenia nowego pasterza Kościoła toruńskiego zaprasza administrator apostolski diecezji toruńskiej bp Andrzej Suski. Zapraszamy na Ingres Biskupa Wiesława Śmigla do Katedry. Jako Domowy Kościół zajmujmy miejsca po lewej stronie Katedry. Zabieramy szaliki DK.
 
Uroczystość zostanie poprzedzona modlitewnym czuwaniem zorganizowanym przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA. Podczas czuwania młodzież oraz członkowie ruchów i stowarzyszeń diecezji toruńskiej zawierzać będą Bogu nowego biskupa toruńskiego i jego posługę. Czuwanie odbędzie się 9 grudnia br.
 
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA oraz Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej zapraszają na czuwanie w intencji bpa Wiesława Śmigla. „Stałem się wszystkim dla wszystkich…” (1 Kor 9, 22) pod takim hasłem odbędzie się czuwanie w intencji bpa Wiesława Śmigla poprzedzające uroczysty ingres do toruńskiej katedry. Czuwanie odbędzie się 9 grudnia w kościele akademickim pw. Ducha Świętego na Starym Rynku w Toruniu. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i zakończy Mszą św. o godz. 20. Bp Wiesław Śmigiel z radością przyjął zaproszenie na czuwanie i zakładamy jego obecność na tym modlitewnym spotkaniu.
W tym dniu Ksiądz Biskup obchodzi również swoje imieniny, stąd mamy nadzieję, że spotkanie to oprócz okazji do polecania łasce Pana osoby i posługi nowego pasterza naszej diecezji, będzie także okazją do złożenia Księdzu Biskupowi życzeń imieninowych.

Zachęcamy do licznego udziału młodzież, członków wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji oraz kapłanów i osoby konsekrowane.
Przypominamy że z tego ważnego powodu zrezygnowaliśmy z Rejonowego dnia wspólnoty. Znajdźmy czas na te historyczne wydarzenia w naszej diecezji (wybierzmy choć jedno). I pamiętajmy o szalikach!

 

Fot. nadesłana