Od wielu już lat nasza diecezjalna wspólnota organizowała spotkanie pod nazwą SZKOŁA FORMACJI. Przez kilka ostatnich lat omawialiśmy poszczególne zobowiązania. To tematy, którymi się dzielimy na comiesięcznych spotkaniach swojego kręgu, jednakże na Szkole Formacji mamy możliwość poznać praktykowanie zobowiązań w innych kręgach, w innych rejonach. Zawsze też jest konferencja prowadzona przez osoby, które zagłębiły się w tym temacie. Ponieważ sytuacja pandemiczna nie pozwala nam na zorganizowanie spotkania  w taki sam sposób, to tym razem robimy to poprzez nagrania i internet.

Na początku roku formacyjnego przy ustalaniu tematu Szkoły Formacji pojawiły się głosy, że tego tematu nie warto robić, bo z modlitwą z dziećmi to nie ma problemu. Jednakże po dyskusjach doszliśmy do wniosku, że w życiu rodzinnym są różne etapy i różne trudności, kiedy modlitwa rodzinna nie idzie gładko. Sami również doświadczamy trudności z realizacją tego zobowiązania. Czas pokazał, że wybór był trafny. Epidemia sprawiła, że pojawiły się ograniczenia w uczestnictwie we mszy świętej i innych nabożeństwach. To my rodzice musieliśmy i nadal musimy organizować Kościół w naszych domach. A jak możemy to robić? Właśnie poprzez modlitwę rodzinną. 

Krąg centralny napisał list (informujemy o nim w poprzedniej informacji z Aktualności), w którym informują o odwołaniu wyjazdowych rekolekcji letnich, natomiast wskazują nam wszystkim, aby organizować sobie rekolekcje domowe. W tym przypadku również modlitwa rodzinna jest niezwykle ważna.

 

W pierwszej kolejności, prosimy, obejrzyjcie i wysłuchajcie słowa naszego moderatora diecezjalnego ks. Dariusza Aniołkowskiego.

 

Kolejnego dnia Janusz i Ania Wiśniewscy opowiedzą o swoich doświadczeniach z modlitwą rodzinną, a ponieważ mają dzieci od maluszków poprzez nastolatków do dorosłych , to ich doświadczenie jest naprawdę głębokie. Warto posłuchać. Zapraszamy na jutrzejszą informację na stronie DK.

 

KMK