Zapraszamy kręgowiczów do udziału!!

To już 8 kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku w Toruniu startujemy 10 czerwca o 12.30 będzie celebrowana Msza św. w katedrze św. Janów pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla. Na Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą zorganizuje nasza Diakonia Życia. Po Mszy św., formujemy pochód na Starym Rynku i ruszamy o 14.00, zakończenie około 15.00.

Trasa Marszu: Rynek Staromiejski, Rynek Nowomiejski i kończymy na Rynku Staromiejskim. Planowany jest jeden przystanek na Rynku Nowomiejskim. Hasło tegorocznego Marszu: „Polska rodziną silna jest”.

W tym roku przypada 40-ta rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża oraz 100-lecie niepodległości Polski, z tego powodu przynieście na Marsz flagi biało-czerwone lub papieskie. Na Marszu będą niespodzianki dla dzieci.

Głównym zadaniem Domowego Kościoła będzie obstawa i śpiew na Mszy św. Koordynatorem będzie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Pracami kierują: Waldemar Furmanek (prezes SRK) i prof. Waldemar Rozynkowski (prezes Diecezjalnej Rady Ruchów). O potrzebie i celowości Marszu myślę, że nikogo już nie trzeba przekonywać.

Zapraszamy na

radosne świętowanie, prosimy o zgłaszanie się pod kościołem Jezuitów po Mszy św., będą tam emblematy marszowe, które trzeba będzie rozdać wśród uczestników.