Bal Karnawałowy w Brodnicy

14 stycznia 2023 odbył się bezalkoholowy bal Domowego Kościoła i Przyjaciół w rejonie Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie. W balu uczestniczyło ponad 70 osób, całe kręgi, pary animatorskie, duża grupa dzieci, księża opiekunowie kręgów, a także małżeństwa, które nie formują się w Domowym Kościele, ale chciały spędzić z nami czas w tym dniu. Bal poprzedziła msza święta odprawiona przed Moderatora Rejonowego ks. Marcina Kaczyńskiego, w intencji organizatorów oraz uczestników balu.
Uczestnicy zostali powitani przez parę rejonową – Renatę i Rafała Różyńskich, następnie odmówili wspólną modlitwę i otrzymali błogosławieństwo z rąk ks. Marcina. Zabawę poprowadził nasz brat ze Wspólnoty – Jurek Ochlak, który jak zawsze miał mnóstwo
pomysłów na wspaniałą zabawę, angażując przy tym dzieci i dorosłych. Były tańce, zabawy integracyjne, koło fortuny, belgijka i inne zabawy. Mnóstwo czasu na taniec i rozmowę.
Miło było patrzeć na dzieci, które były przeszczęśliwe i niezmęczone do późnych godzin.
Powodzeniem cieszył się walczyk czekoladowy cieszył się. Uczestnicy balu bardzo szczodrze
ofiarowali swoje pieniądze na zakup czekolad dla bliskich im osób. Całkowity dochód ze sprzedaży czekolad został przekazany na rejonowy fundusz rekolekcyjny, które właśnie został utworzony.

Miłym zaskoczeniem był wybór Królowej i Króla Balu, zostali nimi Maria i Henio Bartniccy, którzy zostali zobligowania do przybycia na bal za rok, aby przekazać koronę następcom. 


Rozstaliśmy się w dobrych nastrojach, pełni energii i nadziei, że za rok znów się spotkamy. 
Chwała Panu za ten czas!