Spotkaliśmy się 16 listopada 2019 roku w Toruniu w kościele pw. Matki Bożej Zwycięskiej i św. Jerzego na mszy św. i różańcu za zmarłych członków Domowego Kościoła.

Dziesiątki różańca były poprzedzone przygotowanym rozważaniem i wspomnieniem z imienia i nazwiska każdej omadlanej zmarłej osoby. Jednak najbardziej wzruszające były płomienie zapalonych zniczy, których wraz z każdą dziesiątką  przybywało na stopniach ołtarza. Symbolizowały one każdego, kto odszedł już do Pana. Gdy umilkła ostatnia zdrowaśka mogliśmy się przekonać, jak liczny orszak swoich orędowników mamy w Niebie. Tych zapalonych zniczy było ponad 90. Spójrzmy no tak, że tworzą oni 9 kręgów, czyli mamy siódmy rejon niebiański. Nie zapominajmy o tym, jak wielka siła drzemie w tych, których nie ma już pośród nas. Po nabożeństwie znicze te trafiły na cmentarze.

Dziękujemy rejonowi Grębocin – Bielawy – Kowalewo Pom. – Papowo tor. za przygotowanie czuwania. Gratulujemy pomysłu pięknej aranżacji na stopniach ołtarza.

Dziękujemy również zespołowi Gaudium Vitae z Papowa Toruńskiego za muzyczną oprawę tego wieczoru.

Ogłoszenia wspólnotowe:

1/ W ferie zimowe nasza wspólnota diecezjalna organizuje rekolekcje ORAR II. Odbędą się one w Toruniu w Domu Pielgrzyma. Zapisy już przyjmują Grażynka i Jarek Rogozińscy. Moderatorem będzie o. Zdzisław Pietkiewicz. Są to rekolekcje, które są bardzo przydatne, a wręcz niezbędne dla par animatorskich. A prędzej czy później każda para zostanie animatorami. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej. Spieszcie się z zapisywaniem, bo od grudnia pojawią się na ogólnopolskiej liście rekolekcyjnej.

2/ Ustalone zostały już terminy i miejsca rekolekcji letnich. Oazy Rodzin I, II i III stopnia odbędą się w drugiej połowie lipca.

  • I stopień w Pyzówce koło Nowego Targu z ks. Łukaszem Skarżyńskim
  • II stopień w ośrodku Tabor w Rzeszowie
  • III stopień w Częstochowie z ks. Dariuszem Aniołkowskim
  • ORAR  I w Nowej Wsi Szlacheckiej

W drugiej połowie sierpnia będzie ORAR II w Zamku Bierzgłowskim

Będą też organizowane rekolekcje tematyczne:

  • Radość Ewangelii Ewangelia Radością organizowane będą na przełomie czerwca i lipca w Domu Pielgrzyma w Toruniu.
  • Zobowiązania Domowego Kościoła w Świetle Ośmiu Błogosławieństw w drugiej połowie lipca też w Domu Pielgrzyma.

Szczegóły wkrótce będziemy podawać na stronie internetowej.

3/ W przyszłym roku od maja rozpocznie się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny po kościołach naszej diecezji. W tej chwili znany jest już terminarz, kiedy i w jakiej parafii będzie gościł ten obraz. Są potrzebne zespoły par małżeńskich, które będą wspierały parafie w organizacji tego dnia skupienia. Znana jest już lista księży, którzy będą przewodzić takim zespołom. Terminarz i listę księży opublikujemy wkrótce na naszej stronie internetowej. Teraz jest potrzeba, abyście zgłaszali kiedy i ile dni możecie poświęcić na takie wsparcie. Można też wskazać księdza, z którym byście woleli współpracować lub parafie, które byście chcieli wspierać.

4/Następne spotkanie  wspólnotowe odbędzie się w rejonach. W zależności od rejonu 7 lub 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

5/ Przy parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i św. Jerzego w Toruniu działa krąg wdów i wdowców. Krąg zaprasza wszystkie „połówki” na swoje spotkania.