W dniu 9 grudnia przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Rejonie Rubinkowo, który przebiegał pod hasłem „Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”. Spotkanie odbywało się w parafii Św. Maksymiliana Kolbego. Rozpoczęliśmy o godzinie 15.00 Eucharystią, której przewodniczył Ksiądz Łukasz Meszyński. Podczas kazania Ksiądz Łukasz wskazywał m.in. na Osobę Chrystusa, który jest naszym Zbawicielem. Podkreślał, że nie możemy zbawić się przez nasze dobre uczynki, czy też dobre postępowanie. W kazaniu była również mowa o nimbach 🙂 , czyli owalach, które znajdują się wokół głowy świętych prezentowanych na obrazach.

Po Mszy Świętej miała miejsce krótka konferencja, którą wygłosił Ksiądz Łukasz. Mówił on o Zacheuszu i porównał go do penitenta, na którego kapłan patrzy w konfesjonale tak, jak spojrzał na Zacheusza Chrystus – musiał On podnieść głowę i spojrzeć do góry, aby go dostrzec. W dalszej części konferencji była mowa o posłudze animatorów, którzy powinni być „sługami wszystkich”. Usłyszeliśmy również słowa z adhortacji Św. Jana Pawła II mówiące o tym, aby być dobrym chrześcijaninem należy najpierw stać się dobrym człowiekiem.

Następnym punktem spotkania była prelekcja nt. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC), którą wygłosili Maria i Andrzej Kowalikowie. Podczas niej mogliśmy usłyszeć o początkach KWC, jej celach i owocach, które przynosi, a także może przynieść wstępującym do niej. (Więcej o KWC możecie przeczytać na stronie http://www.kwc.oaza.pl/).

W dalszej kolejności nasi współbracia, Staszek i Piotr, podzielili się świadectwem swojego życia, w tym m.in. doświadczeniem życia we wspólnocie Domowego Kościoła, przeżywaniem rekolekcji, realizacją zobowiązań oraz KWC. Po świadectwach można było usłyszeć od uczestników, że były to „mocne” i zarazem ubogacające świadectwa.

Później przeszliśmy do dużej sali, w której pracowaliśmy w grupach. Pochylaliśmy się m.in. nad odwagą Maryi i jej pokorną postawą, omawialiśmy kwestię powolnego wzrastania we wspólnocie, czy też wierności w małych sprawach. Na zakończenie pracy w grupach miało miejsce krótkie podsumowanie oraz modlitwa różańcowa.

Uwieńczeniem Dnia Wspólnoty było radosne świętowanie-agape połączone z degustacją pysznych ciast, ciasteczek, kawy i herbaty. Należy nadmienić, iż od konferencji do agapy była zapewniona opieka dla dzieci, dzięki czemu małżonkowie mogli w pełnym komforcie i spokoju przeżywać i chłonąć przygotowane dla nich treści.

                                              Angelika i Jacek Nasadzcy