Droga Wspólnoto,

zwracamy się do Was z zachętą i zaproszeniem do modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka  Blachnickiego, o cud uzdrowienia Ani Kruszewskiej. Ania i Maciej Kruszewscy to małżeństwo mieszkające i formujące się w naszej wspólnocie w rejonie Podgórz. Odważnie i z godną naśladowania ufnością zawierzyli swoje życie Jezusowi. Ania od lat zmaga się z chorobą kręgosłupa. Ostatnie dwa lata walkę toczy również z nowotworem. Choroba początkowo wydawała się niegroźna, jednak teraz okazuje się być bardzo agresywna. Pozostaje modlitwa o cud uzdrowienia.

Zgodnie z inicjatywą jednego z małżeństw z podgórskiej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, pragniemy zachęcić Was, abyście w kręgach, na spotkaniach, rodzinnie i osobiście, wznosili prośby o dar zdrowia dla Ani.

 Proście, a będzie Wam dane, szukajcie, a znajdziecie Mt 7,7

Mamy piękną modlitwę, której słowami możemy wołać o cud. Niech ks. Franciszek wyprosi Ani łaskę zdrowia, co będzie darem również dla nas, by założyciel naszego Ruchu mógł zostać wyniesiony na ołtarze jako błogosławiony, jeśli taka jest wola Boga Ojca.

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę. Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła. Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła. Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski uzdrowienia Ani Kruszewskiej o którą najpokorniej proszę. Amen.