Również Triduum Paschalne 2021 będziemy w większości spędzać w domu. Nie narzekajmy, wykorzystajmy to do budowania duchowości w naszych rodzinach.

Zachęcamy zaglądajcie na stronę internetową http://torun.oaza.pl/ w Wielkim Tygodniu. Będziemy tam umieszczać świadectwa i propozycje na zorganizowanie celebrowania Triduum Paschalnego w domach.

Poniżej dla inspiracji podajemy, jak my przeżyliśmy Triduum 2020.

Wielki Czwartek

Zrobiliśmy uroczystą wieczerzę w naszym domu. Pomodliliśmy się. Odczytaliśmy fragment Pisma Świętego o Wieczerzy Pańskiej. Podzieliśmy się chlebem. Na stole mieliśmy menorę, która symbolizowała nam Paschę. Spożyliśmy potrawy w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. W trakcie wieczerzy zrobiliśmy obrzęd wzajemnego umywania nóg. To już taka nasza rodzinna tradycja od kilku lat, która zainspirowana zainspirowana przeżytymi rekolekcjami III-ego stopnia. Ojciec przynosi miskę z wodą i ręcznik. Następnie każdemu po kolei myje i wyciera  nogi. Potem wykonują to kolejni członkowie rodziny, którzy  są chętni tego dokonać.  O planach na ten dzień opowiadaliśmy w 2020 na stronie diecezji: https://www.youtube-nocookie.com/embed/d_TGyPXvSak?rel=0
 
Wielki Piątek
Rozpoczęliśmy rodzinnie krótką modlitwą poranną. O godzinie 11:00 rozważaliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej. O godzinie 15:00 pomodliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego. W jednym z pokoi wystawiliśmy krzyż.  Wieczorem przeczytaliśmy wspólnie fragment Pisma Świętego o męce Pana Jezusa. Dokonaliśmy odsłonięcia krzyża i  adorowaliśmy wspólnie śpiewając pieśni wielkopiątkowe. Na koniec złożyliśmy pocałunek na krzyżu naszego Zbawiciela.
 
Wielka Sobota
Oboje poświęciliśmy więcej czasu na namiot spotkania. Zachęciliśmy też naszą starszą  młodzież do indywidualnego pomodlenia się Pismem Świętym. W ciągu dnia wszyscy domownicy przygotowywali wspólnie potrawy świąteczne. Wieczorem rodzinnie odmówiliśmy modlitwę i pobłogosławiliśmy te przygotowane pokarmy. Zapaliliśmy świecę,  a następnie odmówiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Zwieńczeniem było uczestnictwo całą rodziną w transmisji wielkosobotniej Eucharystii.