Już od 8 lat w ostatnią sobotę sierpnia, filia pelplińska wraz z Diecezją Łomżyńską Ruchu Światło – Życie pielgrzymuje z wdzięcznością za Dar Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanej, do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. To w Gietrzwałdzie, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Zatem zapraszamy Was w sobotę 29-tego sierpnia 2020r. na:
VIII Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu.
W Gietrzwałdzie o godz. 10:00 przy źródełku ruszymy, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej po górkach Kalwarii Gietrzwałdzkiej. Przy kolejnych stacjach prosimy o krótkie świadectwa:
– moje przeżywanie i doświadczenie wolności,
– jak Jezus działa poprzez moją osobę wśród ludzi do których jestem posłany,
– czy staram się być bezinteresownym darem z siebie dla innych ludzi,
– jak rozumiem wolność.
Po Drodze Krzyżowej o godzinie 13.00 polecając intencje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wszystkich jej członków zostanie odprawiona Msza Święta w Sanktuarium. Po Eucharystii czas wolny na posiłek, po obiedzie konferencja w Amfiteatrze ,, Zagrożenia w popkulturze’’ połączone ze świadectwem ,, moje nawrócenie w Gietrzwałdzie”. Konferencję wygłosi Pan Grzegorz Kasjaniuk, muzyk i krytyk muzyczny. Zakończenie pielgrzymki planujemy na godz. 16.00
 
Plan Pielgrzymki :
10,00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Gietrzwałdzkiej
13,00 Msza Święta
14,00 Czas na posiłek – obiad.
15,00 – 16,00 Czas na konferencję.
Ok. 16,00 zakończenie pielgrzymki.
 
Zapraszamy wszystkich chętnych którym bliskie jest Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i chęć spotkania się z Matką Bożą w Jej Sanktuarium. Ze względu na panujące zagrożenie Covid- 19 maseczki na pielgrzymce są obowiązkowe.Cześć Niepokalanej!
Moderator Filialny KWC Ks. Wacław Dokurno
Filialna diakonia KWC Danuta i Krzysztof Śramscy.