Wielkopostne rekolekcje parafialne na toruńskich Wrzosach prowadził  wspaniały kaznodzieja – ksiądz Łukasz Skarżyński. 21 marca br. przy współpracy wspólnoty Domowego Kościoła odbyło się w parafii pw. św. Antoniego „Nabożeństwo dla małżonków.

W naszym charyzmacie mamy piękny dar – modlitwę małżeńską. Podczas rekolekcji parafialnych podzieliliśmy się nim ze wspólnota parafialną. Przed Najświętszym Sakramentem małżonkowie dziękowali sobie za wspólne lata życia, przepraszali za niedoskonałości i prosili o potrzebne łaski dla siebie i rodzin.

W modlitwie uczestniczyło bardzo wiele małżeństw: od zupełnie młodych po starsze, dojrzałe. Na koniec małżonkowie wzajemnie błogosławili siebie, a potem podchodzili procesyjnie do Ołtarza, aby otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

Niech dobry Bóg obdarza obficie łaskami wszystkie małżeństwa i rodziny, niech umacnia się ich jedność oraz błogosławi rozwojowi ich miłości i wierności. Dziękujemy Tobie, Panie, za wszystkie osoby, które włączyły się w przygotowanie nabożeństwa.

Chwała Panu!
ESW