Zapraszamy wszystkich członków Domowego Kościoła z całymi rodzinami: dziećmi, wnukami i dziadkami do uczestnictwa w kolejnym Marszu dla Życia i Rodziny. Jest to manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Tegoroczny Marsz odbędzie się w Toruniu w dn. 11 czerwca.

Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości.

Maszerujemy jednak również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną, domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem.

Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje.

Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Od kilku lat podobne inicjatywy odbywają się w kolejnych miastach na terenie całej Polski.

Wszystkich Państwa, którym bliskie są wartości małżeństwa i rodziny oraz ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej radosnej manifestacji!

 

Organizatorzy

 

Program toruńskiego Marszu dla Życia i Rodziny:

12:30 Eucharystia w katedrze pw. św. Janów
14:00 Rozpoczęcie Marszu na Rynku Staromiejskim: przejście ulicą Szeroką, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski i z powrotem
Finał: Rynek Staromiejski – ogromny tort dla uczestników Marszu

Wiecej informacji na: marsz.org