W dniu 14 października przeżywaliśmy powakacyjny dzień wspólnoty w rejonie Bielany. Było to wyjątkowe spotkanie, gdyż w kaplicy szkolnej przy ulicy świętego Józefa spotkały się dwa rejony: drugi – Bielany oraz trzeci – Koniuchy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15, koronką do Bożego miłosierdzia. Po koronce rozpoczęła się koncelebrowana msza święta, której przewodniczył o. Paweł Orzeł – moderator rejonu Bielany. Drugim kapłanem sprawującym tę eucharystię był ks. Stanisław Adamiak, moderator rejonu Koniuchy. W homilii o. Paweł nawiązał do tematu dnia, jakim był „Żywy Kościół”, zapraszając nas do refleksji nad tym, czy faktycznie jesteśmy członkami „Żywego Kościoła”.

Po zakończonej mszy, oddaliśmy pociechy w ręce nieocenionych instruktorów Skautów Króla i wysłuchaliśmy konferencji o. Pawła pogłębiającej temat rozpoczęty podczas homilii. Później mieliśmy możliwość wysłuchania świadectw związanych z wakacyjnymi rekolekcjami. Było wiele radości i ciekawych historii, które przytrafiły się podczas wyjazdów. W tej części spotkania mogliśmy także przedstawić krótko nasze kręgi oraz diakonie działające w rejonach. Temat homilii i konferencji powrócił na kolejnej części spotkania, czyli podczas rozważań w kręgach. Czasu już było niewiele, ale praca każdego kręgu została podsumowana i przedstawiona wszystkim pozostałym. Po raz kolejny usłyszeliśmy wiele interesujących myśli i spostrzeżeń na temat tego jaki Kościół jest i jaki byśmy go chcieli tworzyć.

Ostatnim punktem dnia wspólnoty była jak zawsze agapa. W sąsiedniej sali czekały już na nas dzieci, a my mogliśmy spotkać się z braćmi i siostrami przy kawie i słodkościach. Cieszymy się zawsze, gdy możemy uczestniczyć w takich spotkaniach. A w imieniu rejonu trzeciego – Koniuchy, dziękujemy za zorganizowanie wspólnego spotkania rejonowi Bielany.