W dniach 10 i 11 marca przeżywaliśmy diecezjalny dzień wspólnoty ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Tym razem ugościło nas (już nie po raz pierwszy) Wyższe Seminarium Duchowne. W piątek wspólnie z alumnami tejże uczelni mieliśmy okazję do rozważania drogi krzyżowej, a po niej – spotkania z Jezusem w eucharystii. Tego dnia celebracjom przewodniczył ks. Stanisław Adamiak, rektor seminarium a także moderator rejonu Mokre-Koniuchy Domowego Kościoła.

W sobotę nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 10 od mszy świętej, której przewodniczył ks. Jacek Wieczorek – moderator diecezjalny Domowego Kościoła. Podczas eucharystii wysłuchaliśmy homilii nawiązującej do tematu posługi w ruchu – diakonii. Dalsza część spotkania odbywała się w gmachu Centrum Dialogu. Tam zebraliśmy się w auli na krótką chwilę, by podzielić się na kręgi. Następnie rozeszliśmy się na spotkania w różne miejsca budynku. Tematem przewodnim dzielenie się była diakonia – służba w ruchu i w kościele. Około 40 minut czasu nie wystarczyło, by wyczerpać ten temat, ale pozwoliło wysłuchać przynajmniej kilku ciekawych i głębokich świadectw. Po spotkaniach powróciliśmy do auli, aby dokonać posumowania. Później mieliśmy możliwość zobaczenia krótkiej, ale bardzo przejmującej prezentacji przygotowanej przez Skautów Króla. Jej tematem byli żołnierze niezłomni, których dzień świętowaliśmy 1 marca.

Ostatnim punktem dnia wspólnoty była jak zawsze agapa, na której nie zabrakło słodkości, radosnych spotkań i długich rozmów. Czekamy na kolejny dzień wspólnoty.