Przypominamy, że jako wspólnota nadal  pomagamy rodzinom w Syrii. Prosimy, przekazujcie do Diakonii Środków Materialnych pieniądze na wsparcie mocno poszkodowanych przez wojnę Syryjczyków.

 

Jaka jest sytuacja w Syrii:
* Wojna trwa nieprzerwanie od 2011 roku.
* Na północy kraju wciąż toczą się walki. Pozostałe prowincje cierpią ze względu na inne skutki wojny: bezrobocie, niestabilna sytuacja społeczna, wzrost cen.
* 11 milionów osób w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej.

Komu my pomagamy:

Kameel i Roula są rodzicami 2 dzieci. Przed wojną zaciągnęli kredyt na dom. Dziś grozi im eksmisja, gdyż bank domaga się spłaty długu. Brak pracy uniemożliwia im to. Starają się podejmować pracę, jednak wysokie bezrobocie sprawia, że nie są w stanie samodzielnie utrzymać 4-osobowej rodziny. Zależni są od pomocy z zewnątrz. Jedno z ich dzieci ma problemy zdrowotne (astma), przez co wymaga regularnego zakupu leków.
Ze względu na ochronę danych osobowych obecnie nie są prezentowane zdjęcia wspieranych rodzin.

 

Mechanizm działania, czyli w jaki sposób pomoc trafia do wybranej rodziny.

Na czym polega program Rodzina Rodzinie

Program polega na bezpośredniej pomocy rodzinom z krajów ogarniętych wojną lub konfliktem poprzez jednorazowe lub comiesięczne wsparcie finansowe.

Jak wybierane są rodziny do programu

* Naborem rodzin do programu zajmują się lokalni partnerzy Caritas Polska – parafie i organizacje chrześcijańskie w Aleppo oraz Caritas Jerozolima dla rodzin w Strefie Gazy.
* Rodziny wybierane są na podstawie kryteriów ustalonych przez Caritas Polska.
* Rodziny korzystające z programu w Aleppo są w większości chrześcijańskie (niewielki odsetek rodzin muzułmańskich). W Strefie Gazy natomiast wspieramy kilkadziesiąt rodzin muzułmańskich i kilkadziesiąt chrześcijańskich.