Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Przekazujemy garść bieżących informacji:

Można organizować spotkania modlitewne i formacyjne

Istnieje ponownie możliwość organizowania spotkań modlitewnych i formacyjnych (w tym spotkań grup, ruchów i wspólnot). Jednak w tym momencie, zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi, wyłącznie w świątyniach. Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel odwołał dekret zawieszający takie spotkania.

 

Marsz dla Życia i Rodziny

Nie odbędą się planowane w diecezji na niedzielę 31 maja Marsze dla Życia i Rodziny. Zachęcamy jednak aby tego dnia podjąć modlitwy w intencji życia i rodzin, szczególnie podczas Eucharystii. W katedrze w Toruniu Eucharystii o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. Zachęcamy do uczestnictwa. Jak co roku podczas Eucharystii będzie możliwość odjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

Rekolekcje wakacyjne odwołane

Zgodnie z postanowieniem kręgu centralnego odwołaliśmy wszystkie nasze rekolekcje wakacyjne. Wpłacone zaliczki zwróciliśmy.  Szczęśliwie nie zostały poniesione żadne koszty finansowe związane z przygotowaniami do rekolekcji.

 

Rekolekcje domowe 2020

Zachęcamy do przygotowywania się do przeprowadzenia rekolekcji domowych. O takich rekolekcjach przeczytacie w Liście kręgu centralnego 2020.

List kręgu centralnego 2020

 

Krąg diecezjalny

W tym tygodniu będzie spotkanie kręgu diecezjalnego. Będziemy omawiać formację wakacyjną 2020 w kontekście epidemii i Listu kręgu centralnego. W szczególności omówimy kwestię rekolekcji domowych i wsparcia małżeństw w przeprowadzeniu takich rekolekcji. O ustaleniach będziemy informować. Módlmy się, aby przyniosły one dobre owoce.

 

 Pokój i łaska Boża niech Was otacza

Kasia i Marek Kalczyńscy