Relacja z rekolekcji ,,Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle ośmiu błogosławieństw”

W dniach 27.01. – 5.02.2017 roku odbyły się w Toruniu w Domu Pielgrzyma rekolekcje ,,Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle ośmiu błogosławieństw”. Prowadził je o. Krzysztof Stankowski redemptorysta. Chociaż dla  DK prowadził rekolekcje po raz pierwszy, to ten debiut wypadł znakomicie, za co mu wielokrotnie dziękowaliśmy.

Organizacją i prowadzeniem rekolekcji zajmowali się Lena i Janusz Kilanowscy z pomocą sprawdzonych i zaangażowanych osób ;Basi i Marka Górznych, Neli i Andrzeja Sobkowskich oraz Iwonki i Rysia Talarków ,Olgi i Mateusza Talarków a także Olka Sztramskiego. Wszyscy napracowali się wiele tygodni wcześniej, by pięknie przygotować ten niezwykły czas z Bogiem.                                                                                              

Przyjechały małżeństwa z całej Polski: z diec. bydgoskiej, ełckiej, kieleckiej, elbląskiej, łódzkiej, kamieńsko-koszalińskiej, poznańskiej oraz toruńskiej. Było nas razem z dziećmi sześćdziesiąt osób. Małżeństw uczestniczących było czternaście i podzielone zostały na trzy kręgi. Od pierwszego dnia uczestnicy i diakonia zaangażowali się w przeżywanie i realizację całego programu i wszystkie posługi podejmowali z radością..    

Wspólnotę tworzyły małżeństwa z różnym stażem w małżeństwie i w Domowym Kościele. To było świetne, bo mogła zaistnieć naturalna  wymiana doświadczeń, dzięki której wszyscy mogli się ubogacać doświadczeniami innych osób. Program realizowany był tak jak zaplanowano  – punktualnie i wyczerpująco. Wszyscy w swoich  świadectwach podkreślali, że było wszystko dopięte na ostatni guzik, a każda uroczystość przygotowana perfekcyjnie i nie można było do niczego się przyczepić .Dzięki temu przez te dziewięć dni rekolektanci otrzymali w darze teczki z cennymi materiałami, które chcą przekazać w swoich kręgach. 

Dziękujemy Bogu za ten piękny czas spędzony pod okiem Bożym w tej wyjątkowej wspólnocie.

Chwała Panu!

Lena i Janusz Kilanowscy

Link do galerii zdjęć z rekolekcji.